“Aile ve Hukuk: Şiddet Bilinci” konulu söyleşimize davetlisiniz

Hacettepe Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Herkes İçin Kütüphane Projesi’ne 4 kütüphane ile üye olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamındaki faaliyetlerine bir yenisini daha ekliyor. Herkes İçin Kütüphane Sohbetleri adıyla gerçekleştirilen etkinlikler, 21 Ekim Cumartesi “Aile ve Hukuk: Şiddet Bilinci” başlığı ile devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta ilki gerçekleştirilen sohbetler, bu hafta da Yenimahalle Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilecek. Etkinliğe tüm halkımız davetli.

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, çağa ayak uyduran yaşam boyu öğrenme mekânları olan kütüphanelerimiz kanalıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerle, Antalya’da hayatın kalbine dokunuyoruz.

Geçtiğimiz hafta ilkini gerçekleştirdiğimiz etkinlik dizimizin ikincisi bu hafta gerçekleşecek. 21 Ekim Cumartesi saat 14.00’de Yenimahalle Kültür Merkezi’nde “Aile ve Hukuk: Şiddet Bilinci” başlığı ile gerçekleşecek olan söyleşimize tüm halkımız davetlidir.

Avukat Ceren Çabukoğlu’nun konuşmacı olacağı bu söyleşide, şiddet kavramı, günlük yaşamda karşılaşılan şiddet türlerinin neler olduğu ve hukuki açıdan dikkat edilmesi gereken noktalara değinilecek. Kadına karşı şiddet gibi maalesef yaygın görülen bir sorun karşısında biz kadınların nasıl bir yol izleyebileceği konusu bu söyleşinin en önemli noktası olacak.

Şiddet olaylarının Türkiye’deki durumu ve örnekler ile yola çıkılıp kadınların bu örnekler karşısında nasıl tedbirler alacakları, şiddetle mücadele etmenin hukuki boyutu ele alınacak.

Etkinliğimizde görüşmek ümidiyle…