Çağdaş Sanat Atölyesi Hızla Devam Ediyor!

Antalya’da interaktif hizmet veren tek kütüphane olma özelliğini taşıyan Doğan Hızlan Kütüphanesi’nde Kasım Ayı başında başlatılan Çağdaş Sanat Atölyesi’nde 5-14 yaş arası öğrenciler, yeteneklerine göre resim, origami, tasarım gibi sanatsal faaliyetlere katılıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Doğan Hızlan Kütüphanesi, öğrencileri sanatsal etkinliklerle buluşturmak üzere Çağdaş Sanat Atölyesi’ni faaliyete geçirdi. 5-14 yaş arası öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda sanat konusunda farkındalık yaratarak aktif katılımlarını hedefleyen programda; resim, origami, tasarım ve sanatın öyküsü gibi etkinlikler yer alıyor. Ücretsiz gerçekleşen Çağdaş Sanat Atölyesi etkinliklerine randevu alınarak katılım sağlanıyor.

KATILIM BELGELERİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Antalya’nın en çok tercih edilen kütüphanesi olma niteliğini taşıyan Doğan Hızlan Kütüphanesi’nde Çağdaş Sanat Atölyesi etkinlikleri her Cumartesi, saat 11.00-12.00 ve 13.00-14.00 saatlerinde gerçekleştiriliyor. 15 kişilik gruplara 1 ay sürecek olan faaliyetleri sonunda katılım belgeleri teslim edilirken, öğrencilerin yapmış oldukları ürünler ise Kütüphane Haftası’nda sergilenecek.

İLK GRUP ATÖLYEYİ TAMAMLADI

Programın Kasım ayında gerçekleştirilen ilk grubundaki öğrencilere, 3 aralık 2016 tarihinde çeşitli hediyelerin yanı sıra katılım belgeleri de verilecek.