Süre Uzatımı

1. Süre uzatımı yapmak için anasayfamızda bulunan “Katalog Sorgulama” linkine tıklayınız.
2. Karşınıza çıkan katalog sorgulama ekranının sağ üst kısmındaki “Kullanıcı Adı” yazısının üzerine gelerek T.C. kimlik numaranızı buraya yazınız. Kullanıcı adınızı yazdığınız kutunun hemen yanında “Şifre” yazan kutucuğa, şifrenizi “123456” olarak giriniz. “Sisteme Gir” yazısına tıklayınız.
3. T.C. kimlik numaranız, adınız ve altında ise ödünç almış olduğunuz kitapların isimlerini göreceksiniz. kitap isimlerinin altında yer alan yuvarlak çalar saat imgesine tıkladığınızda, sistem, tıklama anından 7 gün sonrasını iade günü olarak atayacaktır.

önemli not: Unutmayınız, bu işlem, tıklama anından sonraki 7. günü iade günü olarak belirler. Bu nedenle işlemin iade gününde yapılması avantajlıdır. İade günü geçen kitaplara iade uyarısı verilir ve süre uzatım işlemi gerçekleştirilemez.

Şifre Değiştirme:

* İsterseniz, size verilen standart şifre yerine yeni bir şifre alabilirsiniz. Bunun için giriş yaptığınızda çıkan profil sayfanızda bulunan “hesabım” sekmesinden “şifre değiştir” satırına tıklayarak çıkan forma şifrenizi yazmanız yeterlidir.

Şifrenizi Unutursanız:

* Kütüphane personelinden sıfırlama talep edebilir, kolaylıkla tekrar yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.